ABD Yaptırımları Rusya’nın Bitcoin Alımını Tetikleyebilir – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

ABD Yaptırımları Rusya’nın Bitcoin Alımını Tetikleyebilir

ABD Yaptırımları Rusya'nın Bitcoin Alımını Tetikleyebilir


Moskova’nın Rusya Devlet Başkanlığı Ulusal Ekonomi ve Kamu Yönetimi Akademisinde bir akademisyen olan Vladislav Ginko, Şubat ayına kadar Bitcoin’e büyük bir yatırım yapılmasını bekliyor.

Ginko, gelecek ay Rusya bitcoin alımlarının büyük olasılıkla bitcoin fiyatlarındaki yükseliş eğilimini tetiklemesini bekliyor. Ginko, bu öngörülen bitcoin yatırımının Rusya’nın ABD Kongresinden gelecek bir sonraki yaptırımlar için hazırlanırken nakit rezervlerini çeşitlendirme ihtiyacından kaynaklanacağını açıkladı.

Ginko,

“ABD yaptırımları nedeniyle yalnızca Bitcoin kullanımıyla hafifletilebilir.”

Ginko, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’e büyük Rus yatırımı olacağını öngörüyor. Bir Saint Petersburg Devlet Üniversitesi mezunu olan Bay Ginko, daha önce son 20 yıl boyunca birçok hükümet ilişkileri ve yatırım rolü üstlenmiştir.

“ABD yaptırımları nedeniyle, Rusya’nın seçkinleri ABD varlıklarını ve ABD dolarını bırakmak ve büyük ölçüde Bitcoin’e yatırım yapmak zorunda kalıyor. Rusya merkez bankası 466 milyar dolarlık rezerv elinde bulunduruyor ve çeşitlendirme oladığı durumunda paranın çeşitlendirilmesi gerekiyor (gelecekte). ”

Ginko, Rusya devlet televizyonu ve radyosunda birkaç kez göründü, Rus ekonomisi hakkındaki analitik yorumunu paylaştı, Kremlin’in ABD yaptırımlarından kurtulmak için bitcoin’e dönebileceğini öne sürdü.

ABD Yaptırımları Rusya'nın Bitcoin Alımını Tetikleyebilir

ABD Yaptırımları Rusya’nın Bitcoin Alımını Tetikleyebilir

Duruşunu açıklayan Ginko,

“Ben, Rusya Ulusal Ekonomik ve Kamu İdaresi Başkanlığı Akademisinden uzman bir ekonomist olarak, Rusya toplumun’un bitcoin yerine merkez bankasının rezervlerine yatırım yapmalarını destekliyorum.”

dedi. Buna rağmen:

Vladimir Putin, fintech‘i ülkesinin ekonomisi için olağanüstü bir hayatta kalma aracı olarak tanımlamasına rağmen, Rusya bugüne dek bu konuda özellikle belirsiz bir duruş sergiledi. Ek olarak, Putin alternatif rezerv para birimlerine olan tutkusundan hiç bahsetmedi.

Putin, bu tür alternatif para birimlerinin Kasım 2018’de Moskova’da düzenlenen ‘Russia Calling” yatırım forumunda kabul edilmesini savunuyor. Rusya liderinin bu önerileri, Rusya ekonomisini olumsuz yönde etkileyen ABD-Rusya ilişkilerinin, kötüleşmesiyle karşı karşıya kalıyor.

Putin,

“Doları kullanmama gibi bir hedefimiz yok fakat yaptırımlar yüzünden dolar bizden uzaklaşıyor. Bu tür kararlarla aslında Amerika kendi kendini ayağından vuruyor.”

“Çünkü dolar ile iş yapmak söz konusu olduğunda istikrarsızlık var ve bu istikrarsızlık alternatif rezerv paraları bulmak ve dolardan bağımsız bir finansal sistem oluşturmak arzusu doğuruyor. Bu dönüşüm tüm dünyada olmaya başladı.”

dedi.

Bunu akılda tutarak, Ginko önümüzdeki ay içinde bir bitcoin boğa koşusunun gerçekleşebileceği inancını sürdürmekte ve Rusya’nın seçkinlerinin ABD yaptırımlarının artmaya başlamasıyla şifreleme para birimine dönme ihtimaline işaret ediyor.

Kaynak: Cryptoinsider

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + bir =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish