Amazon, Microsoft ve Google ile Rekabet Eden Yeni Oyun Akışı Hizmeti Geliştiriyor – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Amazon, Microsoft ve Google ile Rekabet Eden Yeni Oyun Akışı Hizmeti Geliştiriyor

Amazon, Microsoft ve Google ile Rekabet Eden Yeni Oyun Akışı Hizmeti Geliştiriyor

 

FAANG ve diğer teknoloji rakiplerinin üstün gelmemesi için, Amazon’un gizlice bir oyun yayın hizmeti geliştirdiği görülüyor. Güçlü sunucularda barındırılan anlık video oyunlarıyla Microsoft ve Google ile rekabet etmeye hazır görünüyor.

İndirme veya oyun kartlarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracak Cloud tabanlı uygulama, oyun endüstrisindeki önemli gelişmelerden biri olabilir.

Google ve Microsoft Zaten Oyunda

Google’ın Project Steam, cloud tabanlı oyun hizmeti şu anda beta testte. Tam ve resmi bir lansman haberi yok. Google için, en sevdiğiniz oyunu oynamanız bir Chrome sekmesi açmak kadar kolay olacak.

Microsoft, Project xCloud’u Ekim 2018’de tanıttı. 2019’da bir süre ortak testler yapabilecek. Konsolda ve PC’de erişime açık olacak ve oynanacak.

Amazon’un yayıncılarla görüşmelerde bulunduğu ancak 2020’ye kadar kendi hizmetini başlatmayacağı bildiriliyor. Haber, The Information’un gelişimini açıklayan kaynaklardan geliyor.

Amazon’dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Diğer raporlar, Amazon’un Seattle ve Kaliforniya’daki mühendisleri “cloud oyunları” üzerinde çalışmak üzere işe aldığını tespit etti. Bir iş tanımıyla fırsatın ortaya çıkması, “habersiz bir AAA oyunları işi”nin temelini şekillendirmeyi içeriyor.

20.28 Milyar Dolara Değer Bir Endüstri

Amazon, Amazon Web Hizmetlerinde zaten güçlü bir cloud sunucusu altyapısına sahiptir. Bu nedenle, bir Amazon oyun yayın hizmeti, geniş kapsamlı teknoloji portföyüne anlamlı bir katkı sağlar. Aynı zamanda, oyuncular arasında çok popüler olan video akışı platformu Twitch’in sahibidir.

Tabii ki; Amazon’un Twitch’i, zaten Google’ın YouTube’u ile rekabet ediyor. Şimdi önde gelen teknoloji oyuncuları arasındaki rekabet gerçekten de artmaktadır. 2020’de ABD’deki video oyunu endüstrisi tahmini olarak 20.28 milyar dolar değerinde olacak.

Bugünkü işlemlerin Nasdaq‘ta kapalı olmasıyla; bu durum, Amazon’un hisse fiyatının haberlerden olumlu yönde etkilenip etkilenmediği bekleyip görmektir.

FAANG ve Microsoft Hisseleri Durumu (Facebook: Mavi, Amazon: Kırmızı, Elma: Turuncu, Netflix: Sarı, Google: Yeşil, Microsoft: Parlak Yeşil) Son Altı Ay. Kaynak: TradingView
Teknoloji stokları için 2018 yılının son çeyreğinde yaşanan zayıf ve değişkenliğin ardından, FAANG ve Microsoft’ta fiyat ve şirket değer savaşında bazı kesintiler yaşandığı görülüyor. Apple hisse senetleri satış tahmin revizyonları üzerine düştü. Ardından üretimde kesinti olduğunu açıkladı. Ancak, Apple’ın hisse fiyatı düzelmeye başladı. Netflix, şu ana kadar 2019’un bir kazanma/galibiyet serisine sahip.

Amazon’dan Jeff Bezos’tan henüz bir gelişme duymadık. Bezos boşanması bu hafta basına vurdu. Bu, dünyanın en büyük boşanma anlaşmasıyla sonuçlanabilir.

Kaynak: CNN

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish