Amazon Worldpay ile İşbirliği Yapıyor: E-Ticaret Ripple’e Yaklaşıyor mu? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Amazon Worldpay ile İşbirliği Yapıyor: E-Ticaret Ripple’e Yaklaşıyor mu?

Amazon Worldpay, ortaklıklarını Worldpay’in tüccarları için Amazon Ödemesi’ni tam olarak sağlayacağını açıkladı.

Ancak tek açıklama bu değil. Ayrıca bu çevrimiçi alışveriş platformunun dışında yaygın olarak kullanılmaktadır, dünyanın dört bir yanındaki pek çok perakendeci ve çevrimiçi tüccar, ödeme yönteminin uygulanması için Amazon Pay’i seçmiştir.

Amazon ve WorldPay: Yeni Ortaklık
Ancak, Amazon ve Worldpay’in yakın zamanda açıklanan ortaklığı sayesinde tüccarlar için fırsatların genişletilmesi beklenmektedir. Bu işbirliği, tüm sektör için bir kilometre taşıdır, çünkü Worldpay’i tüccarlar için Amazon Pay’ı tamamen etkinleştiren ilk alıcı yapar.

Bu işbirliği çerçevesinde, ABD merkezli Worldpay tüccarları, müşterilerini çevrimiçi satın alma deneyimini geliştirmek için Amazon Pay’den yararlanma olanağına sahip olacak.

Amazon Pay Başkan Yardımcısı Patrick Gauthier’e göre, artık çok daha geniş bir tüccar havuzu için geçerli olacağından ödeme hizmetleri için ciddi bir adım.

Worldpay ile bu ortaklığı kurma girişimi, Amazon’un ödeme hizmetini daha fazla sayıda büyük tüccara evrimi için bir adım olarak sunma arzusunu yansıtıyor. Böyle bir arzu, büyük bir edinici ile ilişki geliştirmek için ciddi bir zemin haline gelmiştir.

Gauthier ayrıca, bu hareketin, Amazon Pay’in onlar için alıcılarla etkileşimlerini kolaylaştıracağı ve bu ortaklığın alanda daha ileri yenilikler için bir başlangıç ​​noktası olacağını da eklediği için tüccarlar için de yararlı olacağını belirtti.

FIS için bu satın alma, dijital ödemelerde faaliyetlerini genişletme fırsatı anlamına geliyor. Worldpay’e gelince, yeni pazarlara açılmak ve rekabet gücünü artırmak için yeni bir fırsat.

Ancak bu bağlamda, Worldpay’i satın alan ABD fintech Fidelity Ulusal Bilgi Hizmetleri A.Ş. (FIS’in) Ripple’nin ortağı olduğunu da belirtmek gerekir. Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında, Amazon ve Worldpay’in ortaklığının Amazon’un Ripple’e doğru dolaylı bir adımı olduğu sonucuna varabiliriz.

Bununla birlikte, Amazon’un Ripple’ya yaklaştığının ilk dolaylı işareti değildir. Daha önce, Amazon’un, Ripple’ın ağının bir katılımcısı olan bir Hint bankası olan Axis ile işbirliği yaptığı bilinmektedir.

Amazon ve Axis, Amazon’da alışveriş yapmak için yeni bir ödeme uygulamasının çalışmasını sağlamak için birlikte çalışıyorlardı. Bu durumda, Ripple’ın ürünlerinde kullanılan XRP de uygulandı. Öyleyse, XRP’nin Amazon’un ihtiyaçları için kullanıldığını söyleyebiliriz.

Amazon ve Ripple’la doğrudan bir işbirliği olmasa da, gelecekte olabileceğini düşünmek için birçok neden var.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onbeş + on üç =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish