Amerikan Sigorta Birliği’nden Dünyaya Yeni Sigorta Kavramı – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Amerikan Sigorta Birliği’nden Dünyaya Yeni Sigorta Kavramı

Amerikan Sigorta Birliği'nden Dünyaya Yeni Sigorta Kavramı

Kâr amacı gütmeyen tek ulusal sigorta danışma kuruluşu olan Amerikan Sigorta Hizmetleri Birliği (AAIS), OpenIDL blockchain platformunun ikinci sürümünün aşağıdakileri de içeren ek özelliklerle açıkladığını duyurdu; çekirdek veri kümeleri ve blockchain veri mimarisi.

openIDL

Sigorta şirketleri ve düzenleyiciler arasında istatistiksel verilerin etkin, güvenli ve izinli bir şekilde paylaşılmasını sağlayan açık bloklu bir ağdır. OpenIDL’nin en son sürümüyle AAIS, daha fazla kullanıcı dostu bir arayüz ve katılımı davet etmek ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için geliştirilmiş bir performans ortaya koyuyor.

OpenIDL ayrıca 2 milyondan fazla ev sahibi politikasından ilave verilerle zenginleştirildi. AAIS veri gölünü üçüncü taraf hizmetlerle ve veri sağlayıcılarla istatistiksel veriye bağlamak, daha iyi veri kalitesi, etkileyici görselleştirmeler, zamanında bilgi almak için bir ortam yaratarak ve tamamen yeni operasyonel özellikler eklemiştir. Şimdi, hava durumu, belediye veya uydu verileri gibi risk bağlamı hakkındaki en güncel bilgiler, Üye iş yerlerinin etki potansiyelini anlamalarına, mevcut verileri doğrulamasına, geçmiş ayrıntılarını paylaşmasına ve daha pek çok şeye, iş politikasını daha iyi yönetmek için düzene sokmasına yardımcı olabilir sistemleri ve operasyonel sistemleri ve ortakları bağlayın.

Düzenleyiciler artık “taslak” veri çağrıları yayınlayabiliyor ve openIDL kullanarak kendi topluluklarından adsız ve genel geri bildirimler alabiliyor. Yeni raporlama özellikleri, verilere katkıda bulunan taşıyıcıların gizliliğini korurken, piyasaya daha fazla bütünlük ve şeffaflık sağlıyor.

Geliştirme ayrıca, eş kuruluşların openIDL eş düğümlerine ek veri yükleyebilecek, veri bütünlüğü sağlayacak ve operasyonel entegrasyonlarda kurum dışı verileri açığa çıkarmadan güvenli şekilde iç yeniden kullanım sağlayacak güvenliğini sağlayacak Yeni Veri Desteği içerir.

AAIS, Üye operatör ve sigorta düzenleyicilerinin ihtiyaçlarını karşılayan bir istatistiksel ajan ve danışmanlık kuruluşu olarak rolünün doğal bir uzantısı olarak openIDL’in geliştirilmesini üstlenmiştir.

“OpenIDL blockchain platformunu oluşturmada kaydettiğimiz ilerlemeden heyecan duyuyoruz. Sigorta şirketlerinden ve düzenleyicilerden aldığımız olumlu geri bildirimlere dayanarak, openIDL’nin tüm sigorta ekosistemi için dönüşümsel bir araç olabileceğine inanıyorum. ”

– AAIS CEO Ed Kell

“Bu son sürüm, openIDL’in devam eden geliştirilmesinde heyecan verici bir başka adım. İlk versiyonunda olduğu gibi, openIDL, Tasarım Düşünce Atölyelerinde taşıyıcılar ve Devlet Sigortası Departmanlarının rehberliğinde tasarlandı ve geliştirildi. Ezici bir şekilde destekleyici olduğu ve katılımın artmaya devam etmesi nedeniyle, değer artan sayıda sigorta şirketi ve düzenleyici için açıktır. ”

– Craig Bedell, IBM Küresel Sigorta Sektörü Yöneticisi

OpenIDL deneme sürümünü Ağustos 2018’de başlattığından beri, AAIS ve IBM, işlevsellik talebini yerine getirmek için üç aylık openIDL sürümlerini, taahhütlü sigorta şirketleri, düzenleyiciler ve AAIS topluluğunun Tasarım Düşünce Atölyelerine katılımını artırarak mümkün kılan bir taahhüdünü taahhüt etmişlerdir. Bir sonraki Tasarım Düşüncesi oturumu Ocak 2019 için planlandı.

Kaynak: Cryptoninjas

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 4 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish