Avrupa Birliği, Açık Kaynaklı Yazılımlarda 1 Milyon $ Hata Ödülü Sunacak – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Avrupa Birliği, Açık Kaynaklı Yazılımlarda 1 Milyon $ Hata Ödülü Sunacak

Avrupa Birliği, açık kaynaklı yazılımlarda yaklaşık 1 milyon dolar hata ödülü sunacağını duyurdu

Etik hackerlar dinleyin:

Avrupa Komisyonu, etrafındaki en iyi bilinen ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımların bazılarında güvenlik kusurlarını bulma konusunda yardımınızı bekliyor. Komisyon , güvenlik sorunlarını etkin bir şekilde arayan bireyler için toplamda 15 ‘hata ödülünü’ finanse edecek.On dördü Ocak’ta başlayacak, kalan ise bir yıl sonra Mart ayında başlayacak. Projelerin tam özetinde 7 -Zip, Apache Tomcat, Drupal, Filezilla, VLC, KeePass, Notepad ++ ve AB kurumlarının güvendiği diğer popüler araçlar, 25.000 € ile 90.000 € (28.600 – 103.000 $) arasında bir ücret alıyor. Toplam teklif edilen miktar 851.000 € (973.000 $) civarında.

Girişim Perşembe günü duyuruldu,

Avrupa Korsan Partisi üyesi ve Bağımsız ve Açık Kaynak Kodlu Yazılım Denetimi (FOSSA) projesinin kurucu ortağı olan ve genel güvenliği artırmak için başlatılan bir blog yazısı ile duyuruldu. İnternet’in, OpenSSL şifreleme kütüphanesi gibi temel altyapı segmentlerinde ciddi güvenlik açıkları bulundu.

Heartbleed saldırısı, OpenSSL’nin birkaç sürümünün, uygulamalarındaki bir hata nedeniyle hassas bilgilere erişmek ve bir sunucunun kodlanmış trafiğini çözmek için kaçırılabileceğini gösterdi.

Avrupa Birliği, açık kaynaklı yazılımlarda yaklaşık 1 milyon dolar hata ödülü sunacağını duyurdu

Avrupa Birliği, açık kaynaklı yazılımlarda yaklaşık 1 milyon dolar hata ödülü sunacağını duyurdu

“Bu konu birçok insanın Özgür ve Açık Kaynak Yazılımının İnternet ve diğer altyapının bütünlüğü. Güvenilirliği için ne kadar önemli olduğunu fark etmesini sağladı. Diğer birçok kuruluş gibi, Avrupa Parlamentosu, Konsey ve Komisyon gibi kurumlar da kendi web sitelerini ve daha birçok şeyi yürütmek için Bağımsız Yazılım üzerine kuruluyor.” diye yazıyor.

Bu araçlardan en az birini hackleyebilir, kötü niyetli saldırganlar çok fazla zorlama olmadan zorunlu verileri çalabilir veya hatta Avrupa siyasi makinesinin dijital ön ucunun çalışmasını tehlikeye atabilir.

Bir ilk olmazdı:

Avrupa Komisyonu halihazırda geniş çaplı dijital saldırıların hedefi olmuştur. Bunlardan biri Kasım 2016’da meydana geldi ve açıkça kesin olarak kesinti veya bilgi sızıntılarına neden olmadı. Bu ayın başlarında daha ciddi bir tane saldırıya maruz kaldı.

On dokuz Aralık’ta, Konsey Sekretaryası, Çin Halk Kurtuluş Ordusu için çalıştığına inanılan programcılar tarafından çalınanlarla birçok sorun yaşamışlardı. Çok sayıda diplomatik bağlantılarıyla iletişim halindeler ve siber hack’in incelediğini belirttiler.

Dijital Avrupa programı kapsamında,

AB’nin siber güvenlik endüstrisine ve son teknoloji siber güvenlik ekipmanlarının ve altyapısının finansına çok önem veriyor. Bunların finanse edilmesine yardımcı olmak için önümüzdeki birkaç yılda 2 milyar Avro yatırım yapılacak.

Kaynak: Hackerpost.co

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 2 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish