Binance CEO’su CZ’den 2019 yorumları – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Binance CEO’su CZ’den 2019 yorumları

Binance da CZ'nin açıkladığı son haberler

Çarşamba günü (19 Aralık 2019), ticaret miktarına göre dünyanın en büyük kripto para borsa’larından biri olan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (kısa olarak “CZ“), kripto marketin genel gidişatı ve kendi şirketinin büyüme stratejisi hakkında konuştu.

CZ’nin yorumları Bloomberg TV’deki bir röportaj sırasında geldi.

 

Ne çeşit bir Blockchain Adaptasyonu görüyorsunuz?

“2018, kripto para fiyatlandırması açısından zor bir yıl oldu ve bence birçok projenin bu yıl başarısız olacağını göreceğiz. Bu yüzden, bu bir düzelteme yılı. Ancak, teknoloji hali hazırda bulunuyordu ve biz 2019’a büyük bir sansasyon ile başlamak istiyoruz. Sonuç olarak, Blokchain Haftası’nı (Singapur’da 19 ve 22 Ocak 2019 arasında düzenlenen ve iki etkinlik barındıran etkinlik: Binance SAFU Hackathon ve Binance Konferansı) organize etmemizin sebebi bu. Bu yüzden, bence endüstrideki insanlar gelecek hakkında kendilerine güveniyorlar. Bu konu hakkında endişeye gerek yok.”

Fiyatların kripto üzerindeki etkisinin ne kadar olacağını düşünüyorsunuz?

“Bence, fiyatlar, spekülatörler için çok güçlü bir etken ancak endüstri gerçekte uygulamalar yapan ve kripto paraların uzun vadede adaptasyonunu gerçekleştiren kurucular tarafından büyüyecek. Bu yüzden, her zaman spekülasyon olacaktır ve bu spekülasyonlar fiyatların aşağı veya yukarı bir biçimde fazla dalgalanmasına sebep olacaktır. Bence, geçen sene fiyatlar yukarı doğru gereğinden fazla dalgalandı ve şu an bu dalgalanmanın düzeltilme aşamasındayız. Umuyoruz ki bu dalgalanma sona ermiştir anca tam olarak emin olmamız mümkün değil. Uzun vade de endüstri, birçok insanın inşa ettiği kripto paraların gerçek kullanımı ve gerçek uygulamaları ile devam ettirilir. Sonuç olarak, bu durum fiyatlardan bağımsız bir şekilde gerçekleşiyor.”

Şu anki düşüşte olan ve daha da düşmesi beklenen piyasa ele alındığında, ne kadar agresif bir şekilde büyümek istiyorsunuz?

“Şu an ki stratejimiz hiçbir şekilde değişmedi. Şu ana kadar bir itibari para borsası oluşturduk. Gelecek yıl, hala 10 tane daha itibari para borsası daha oluşturmak ve bize ait çekirdek, blockchain teknolojisi odaklı bağımsız dağıtık bir borsa oluşturmak yönünde. Buna ek olarak daha fazla özgürlüğe olanak sağlayacak. Planlarımızdan hiçbiri değişmedi. Hala agresif bir şekilde ilerliyoruz.

Peki hükumetlerin Rolleri Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

“Bence, hükumeti ve düzenleyici kuruluşları memnuniyetle karşılıyoruz. Hala birçok ülkede kripto para endüstrisi hakkında belirsizlik mevcut. Bu bağlamda belirginlik işitiyoruz ancak ek olarak mantıklı regülasyonlar talep etmekteyiz. İnovasyonu teşvik eden düzenlemeler istiyoruz.”

Müşterini-Tanı şartınızı güçlendirecek herhangi bir planınız var mı?

“Aslında biz en sert Müşterini tanı/Anti – para aklama regülasyonlarına sahibiz. E-mail adresi ile kayıt sadece kayıtın ol ilk adımı. Bu aşamadan sonra anlamlı bireyler elde etmek istiyorsanız, Müşterini tanı/Anti – para aklama adımlarını ve birçok farklı işlemleri gerçekleştirmek zorundasınız.  Ek olarak, sisteme entegre edilmiş, market manipülasyonu ve düzenli dolandırıcılık gibi hileli faaliyetleri tespit eden bir yapay zekamız mevcut. İnsanların inandığının aksine, aslında sistemi güvenli hale getirebilmek için çok fazla zaman ve enerji harcıyoruz.”

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 1 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish