Birleşik Krallık Parlamentosunda Faturaların Bitcoin ile Ödenmesi İstendi – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Birleşik Krallık Parlamentosunda Faturaların Bitcoin ile Ödenmesi İstendi

İngiliz parlamentosundan bir vekil, Birleşik Krallık içerisinde yaşayanların faturalarını Bitcoin kullanarak ödeyebilmelerini istediklerini belirtti. Eddie Hughes, bir muhafazakar parti Milletvekili, bu ödeme şeklinin kripto para biriminin benimsenmesi üzerine atılacak önemli bir adım olduğunu da ekledi.

 

Hughes, diğer vekillerin de kripto para birimleri ve blokzinciri ile aşina duruma gelmesinin zamanının geldiğini çünkü  devrim niteliğindeki teknolojilerin ve onları saran vızıltıların gitmeyeceğini de ekledi.

Birleşik Krallık’ta Kripto Çok Konuşuluyor

Kendini kripto konusunda heyecanlı ama amatör düzeyde bilgi sahibi olarak lanse eden Hughes şöyle ifade etti: “Nereye giderseniz gidin, en çok konuşulan şey budur ve Milletvekillerinin de bunu anlamak gibi bir görevi vardır.

50 yaşındaki milletvekili, İngiliz yardım kuruluşu RNLI’nın (Royal National Lifeboat Institution) geçtiğimiz günlerde kripto-para birliği bağışlarını kabul etmeye başladığını belirtti ve şöyle sorarak ekledi: “Bunu yapabilirsek, bitcoin ile belediye vergisi ve diğer faturaları ödeyebilmemizi engelleyen ne var?

Ohio’da İşletmeler Bitcoin ile Vergileri Ödeyebilir

Hughes’un önerisi, Ohio’nun işletmelerin bitcoin kullanarak vergi ödemesine izin veren ilk ABD devleti olmasından iki hafta sonra geliyor.

Hükümet kripto ödemesini ve dolara dönüşümü yönetmek için şifreleme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurdu.

Fikir, Ohio’nun Cumhuriyetçi sayman sözcüsü Josh Mandel’in, bitcoin’in “meşru bir para birimi” olduğunu söyleyen bir kripto para hayranıdır.

Bir avukat olan Mandel, fikrini doğurduğunu çünkü ABD’nin kripto pazarında devletin’in lider olmasını istediğini söyledi.

Mandel, “Kripto para birimlerini kucaklayan, blokzinciri teknolojisini kucaklayan ve mesajı ülkenin geri kalanına gönderen, yazılım geliştiricilerine, girişimcilere ve diğerlerine – Ohio’nun iş dünyasına açık olduğu bir yer” diye duygu ve düşüncelerini ifade etti.

“Ya Eğrinin Önünde ya da Arkasındasın”

Benzer şekilde, MP Eddie Hughes, İngiltere’nin gelişmekte olan kripto para birimi endüstrisinde dünya lideri olmasını istiyor.

Hughes, “Eğrinin önündesiniz ya da eğrinin arkasındasınız” dedi ve şöyle devam etti: “Ülkemiz şu anda ilginç bir konumda. Biz bir dönüm noktasındayız ve geleceğimizi belirleyeceğiz – bu alandaki liderlik çok yararlı olabilecek bir tanesi.

Hughes, kripto para birimlerinin daha yaygın olarak kullanılmamasının nedeninin bir parçası olduğunu çünkü pek çok kişinin bunlara aşina olmadığını söyledi.

Kaynak: CNN

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sekiz + onsekiz =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish