Bitcoin Bazlı Hisse Senedi Ticareti: Bitcoin için Yeni Bir Kullanım Örneği mi? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Bitcoin Bazlı Hisse Senedi Ticareti: Bitcoin için Yeni Bir Kullanım Örneği mi?

İnsanların küresel finans piyasalarına sadece Bitcoin kullanarak erişebilmelerini sağlayan bir ticaret platformu olan WCX, kullanıcılarının Bitcoin’de ödenen tüm kar ve zararlarla 100’den fazla pazarda uzun veya kısa sürede işlem yapmasına izin veriyor.

 

Ekibin arasında eski bir Apple yazılım yöneticisi ve bir finansçı olan Amatsu Soyonobu da bulunuyor. 2017’de Soyoobu mevcut işinden; ilk somut kullanım durumlarından birini sağlayacağına inandığı bir hizmet yapmak için ayrıldı. Soyonobu, Tagawa Hayashida ile birlikte insanların küresel finans piyasalarına sadece Bitcoin ile erişmesine izin veren bir ticaret platformu olan WCX’i kurdu.

Soyonobu, “Bizi hisse senedi alıp satabildiğiniz normal bir yer olarak düşünün, sadece para yatırmak yerine Bitcoin yatırırsınız” diyor. WCX kullanıcıları, Bitcoin’de ödenen tüm kârlar ve kayıplarla birlikte, yükselen ve düşen fiyatlardan yararlanan, 100’den fazla piyasaya uzun veya kısa sürebilir. 

WCX Ekim ayında halka açıldı. Açılışından beri 189 ülkeden 125.000’den fazla trader’ın 1 milyar doları aşan alım-satım hacmiyle ilgisini çekti. Soyonobu’nun ifadesine göre insanlar Dolar gibi programlanamayan para yerine Bitcoin kullanarak ticaret yapmanın ne kadar kolay ve hızlı olduğunu görüyorlar.

“Mevduat, para çekme ve işlemlerde %0 ücret verebiliriz, çünkü yetkiye hayır demedik. Bitcoin’i rekabet avantajımız olarak görüyoruz. ”

Soyonobu, Bitcoin’in kullanılmasının, şirketin yakın mevduat ve para çekme işlemlerinin yanı sıra çok çeşitli ülkelerden piyasalara erişim olanağı sağladığını ekliyor. Ancak bu, özellikle, kripto-para hackerları tarafından rahatsız edilen bir sektörde, kendi zorlukları olmadan gelmez.

“Güvenlik bizim önceliğimizdir. Soğuk / sıcak cüzdan ayrımı içeren en güvenli cüzdan mimarisini kullanıyoruz. Müşteri fonlarının %98’ini soğuk çevrimdışı cüzdanlarda, saldırganların erişemeyeceği yerlerde tutuyoruz. En son teknoloji ile korunan ve hırsızlığa karşı sigortalılar. ”

WCX, müşterilerinin bilgilerini toplayabilmeleri için öncelikle KYC yasalarına uymakla yükümlüdür. Platform şüpheli işlemleri tespit etmek ve raporlamak için endüstri lideri ticari faaliyet izleme sistemleri kullanmaktadır.

“Kullanıcılarımızdan aldığımız geri bildirimler inanılmaz derecede olumlu. Başlamanın ne kadar kolay olduğunu ve tüm deneyimin ne kadar hızlı ve akıcı olduğunu hissediyorlar. BTC ile hisse senedi alım satımının Bitcoin için yeni bir kullanım durumu olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak: coinspeaker

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onsekiz + iki =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish