SEC Başkanı Bitcoin ETF İçin Yeterli Olabilir – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

SEC Başkanı Bitcoin ETF İçin Yeterli Olabilir

SEC Başkanı Bitcoin ETF İçin Yeterli Olabilir

Fox Business ile yapılan yeni bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin ve kripto’nun çok fazla potansiyele sahip olduğunu ve “Bitcoin ETF’nin kurallarını yerine getirebileceği bir durum olabilir” diye ekledi.

“Bu teknolojinin oldukça önemli bir söz verdiğini ve zaten gösterdiğini düşünüyorum, ancak geçmişte sermaye artırma yaklaşımımızla tutarlı olduğu yerlerde önemli sözler veriyor” dedi.

SEC’e gönderilen yedi yorum mektubu VanEck / SolidX Bitcoin ETF önerisi hakkında geri bildirimde bulunuyor ve pazar manipülasyonuyla ilgili endişeleri vurguluyor.

SEC’in kural değişikliği ile ilgili bildiriminde bulunmak, çoğunlukla olumsuz olmak üzere karışık incelemelerle karşılandı.

Dina Pinto yazıyor:

“Bence, Bitcoin’in bugüne kadar ETF gibi ciddi bir ürünün dayanabileceği sağlam bir temeli bulunmuyor. Uçucu, çok az kişi tarafından manipüle ediliyor ve gerçek kullanım durumu yok. Bu teklifi kabul ederek, birçok insanın hem maddi hem de başka şekilde incindiğini görebiliyorum. Bana göre bu önerinin reddedilmesi gerekiyor. ”

D. Barnwell, SEC’e “tereddüt etmeden” bir düşüş yapma çağrısı yaptı.

“Bu Bitcoin ETF’ye onaylamamamdan bahsetmek isterim ve SEC’den, Bitcoin’in tüm olumlu ve olumsuzluklarla finansal bir ürün haline gelmeye değer olup olmadığını görmek için ‘izle ve bekle yaklaşımı’ alması için çok daha uzun bir zaman ufku almalarını rica ediyorum.”

Sami Santos’un verdiği tek olumlu cevap,

“SEC’in henüz ETF’yi manipüle etme nedeniyle onaylamayan ve yatırımcıların korunmasını esas olarak kabul etmeyen argümanı ile ilgili olarak çelişkilidir, çünkü bir yatırım fonu olmadan yatırımcı serbest bırakılmış borsalarda bitcoin satın almaya ve yatırımlarını kaybetmeye yatkındır (bitcoin) . VanEck zaten olası kayıpları karşılamak için sigorta sunmaktadır ve bu nedenle yatırımcı ETF fonuna yatırım yapmak için ilgi gösterecektir. Bu yüzden VanEck ETF ve Bitwise’ı onaylamamak için hiçbir neden göremiyorum. ”

Başkan Clayton, pazar manipülasyonu ve kripto para birimi değişimi ağıyla da ilgilendiğini söyledi.

“Şu anda endişe duyduğum şey, temel ticaretin genel olarak manipüle edilmediğinin makul bir şekilde gösterilmesi durumunda, iyi kurallara sahip güvenilir mekanlarda oluyor ve velayetin kendimizi rahat hissedebileceğimiz bir şey.”

Cboe BZX Borsası, hükümetin kapatılması sırasında Ocak ayında VanEck/SolidX Bitcoin ETF’ye olan başvurusunu geçici olarak geri çekti. Şubat ayında tekrar gönderildi ve üç haftalık saati kamuoyuna geri bildirimde bulunarak yeniden başlatıldı. SEC şu anda 5 Nisan’a kadar bir karar vermek ya da uzatma kararı vermek zorunda kaldı.

Onaylanması halinde ETF, VanEck SolidX Bitcoin Trust tarafından sahip olunan SolidX Bitcoin hisselerinin alım satımını sağlayacak.

Bitwise Asset Management’tan bir Bitcoin ETF de SEC tarafından inceleniyor. Bir karar için son tarih de 5 Nisan.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on iki + on =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish