Blockchain Afrika’yı Kurtarabilir mi? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Blockchain Afrika’yı Kurtarabilir mi?

Blockchain Afrikayı Kurtarabilir Mi
Dünya çapında kriptoların benimsenmesi hakkında konuştuğumuzda, dünyanın
en keşfedilmemiş yerlerinden biri de Afrika'dır. 

Nijeryalı blockchain uzmanları, bölgedeki sektörü güçlendirmek ve ekonominin artmasına yardımcı olmak için Afrika kıtasında kripto paraların daha fazla düzenlenmesini istedi.

Her ne kadar çoğu kripto fanatiği, herhangi bir düzenleme konusuna kötümser yaklaşsa da, bazı uzmanlar, özellikle Afrika’daki kripto endüstrisinin hüküm sürmesi gerektiğine ve hepsinin iyileştirilmesi için doğru yönde yönlendirilmesi gerektiğine inanmaktadır.

Luno’daki Nijeryalı Blockchain Uzmanları Buluşuyor

Nijerya’daki “Nijerya Kripto Para Birimi Piyasasına Güven İnşa Etmek” başlıklı son Luno Buluşmasında, ülkenin en nitelikli kripto uzmanlarından bazıları yalnızca Nijerya blockchain endüstrisi için değil, aynı zamanda kıta geneli için de en iyi yolu tartışıyor.

Blockchain Solutions Limited’in Baş İşletme Sorumlusu Lucky Uwakwe, izleyicilere küresel çapta kriptoların arttığını ve insanların% 65’inin kriptodan haberdar olduğunu söyledi. Uwakwe, Luno Nijerya’dan yapılan araştırmada, çalışmadaki kişilerin% 25’inin bir şekilde kripto sahibi olduğunu belirtti. Araştırmadan% 51’inin kriptoyu bir yatırım olarak gördüğünü,% 16’sının online alışveriş için kripto kullandığını ve çalışmadaki kişilerin% 19’unun havale için kripto kullandığını belirtti.

Her ne kadar çalışma ve istatistikler biraz tartışmalı gibi görünse de, Uwakwe’nin asıldikkat çekmeye çalıştığı konu, kriptonun yükselmesi ve Nijerya’nın hızlanması gerektiğidir. Seyircilere hitap ederken, Uwakwe şöyle demiştir:

Bitcoin, eşler arası teknolojiyi kullanan ilk şifreleme para birimidir; Blockchain teknolojisinin daha basit bir uygulamasıdır; Para göndermek için kullanılabilecek bir ödeme aracı olarak işlev görür ve bir yatırım aracı olarak değer taşır.”

Afrikayı Yeniden Yükselen Yıldız Yapalım

Luno etkinliğinde ayrıca Nijeryalı blok zincir uzmanı Owenize Odia, düzenlemelerin Nijerya ve Afrika kripto sektörlerine güven sağlamaya yardımcı olabileceğini söyledi:

Düzenlemeler önemlidir ancak yerel olmalıdır, çünkü bankalar operasyonlarını kripto para biriminden uzak tutmaya çalışsalar bile, pazara güvenilirlik sağlayabilir.

Odia ayrıca, kriptonun benimsenmesinin diğer yönlerine değindi ve kriptonun merkezsiz ve evrensel doğasının Nijerya ekonomisini harekete geçirebilecek güçte olduğunu anlattı. Öte yandan, halkın ihtiyaçları ile nasıl başa çıkabileceğine değindi. Nijeryalı kripto pazarlarına daha iyi veya daha kötü bir şekilde daha fazla yasal düzenleme empoze edilmesinin sadece an meselesi olduğu anlaşılıyor.

Kaynak: CNN

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + on dört =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish