Blokzincir’yle Seyahat Alanında Ucuz Hizmet – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Blokzincir’yle Seyahat Alanında Ucuz Hizmet

Blokzincir'yle Seyahat Alanında Ucuz Hizmet

Avrupa merkezli bir şirket olan LockTrip, “ilk fonksiyonel blokzincir tabanlı seyahat hizmeti” yaratarak konaklama endüstrisini blokzincirine yerleştirmek istiyor. Ekip, dünyanın dört bir yanındaki 100.000 otel ve 1.500’den fazla kiralık tatil evi sunmaktadır. Diğer rezervasyon sitelerine kıyasla ortalama yüzde 20’lik bir indirimle ve pazara ek olarak 300.000 otel ve 900 hava yolunun eklenmesinin de planlarını yaptığını söyledi.

Akıllı Sözleşmeli Seyahat Rezervasyonu

Sıfır komisyonlu konaklama birimleri doğrudan mevcut LockTrip’in beta pazarı aracılığıyla rezerve edilebilir. Blokzinciri bilmeyen kullanıcılar için rezervasyon sürecini kolaylaştırmak için girişim, kredi kartları ile şirketin ERC-20 LOC belirteci arasında anında bağlantıya izin veren bir hizmet modeli yarattı. Kripto odaklı olmayan gezginler, herhangi bir normal seyahat sitesinde olduğu gibi kredi kartı kullanarak rezervasyon yapabilirler. Kripto değişimi, LOC işleminin yapıldığı borsalarla bir API bağlantısı aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilir.

Her rezervasyon, ödeme yapılana kadar akıllı bir sözleşmeyle kilitlenir. Şirket, pazar yeri üzerinden rezervasyon yapmanın, müşteriler için geleneksel rezervasyon yapma yöntemleriyle karşılaştırıldığında çok daha uygun ve güvenli olduğunu söylüyor.

Web tabanlı seyahat pazarına ek olarak, LockTrip zaten Android ve iOS için mobil uygulamasını başlattı. Girişim, aynı zamanda kendi operasyonel bir testnet dağıttıkları kendi hibrit riskli kanıt (PoS) blokzincirini yaratmaya çalışıyor. LockTrip PoS blokzinciri, Bitcoin ve Ethereum‘un en iyisini somutlaştırır. Şirket, saniyede daha fazla işleme ulaşırken Ethereum uygulamalarını destekleyebilecek bir platform oluşturmayı umuyor.

Anahtar Faktör Olarak Sıfır Komisyon

LockTrip kendini perakende seyahat endüstrisinin ekonomisini değiştirmek isteyen hevesli bir ekip olarak adlandırıyor. Şirket CEO’su Nikola Alexandrov şöyle diyor:

“Her iki durumda da kullanıcılar, rezervasyonu yaptıkları siteden bağımsız olarak aynı otelde kalıyor. Sadece birkaç tıklamayla bir bütçeden yüzde 20’lik ödeme yapmak yakında blockchain teknolojisiyle birlikte geçmişte kalacak. ”

Şirketin yayınlanan rapora göre, LockTrip pazarındaki oteller için mevcut ortalama fiyat, kullanıcıların çevrim içi bulabilecekleri en ucuz alternatiflerden yaklaşık yüzde 20 daha düşük. LockTrip hizmetin, Avrupa’da otel rezervasyonu yaparken kullanıcıların yüzde 17’ye kadar, ABD’de ise yüzde 23’ten fazla tasarruf sağladığını söyledi. LockTrip, Airbnb veya Booking.com gibi popüler web sitelerinin otellerinden yüzde 15 ila 30 komisyon aldığını da açıkladı. Bunun da daha sonra misafirlerin nihai fiyatını etkilediğini belirtti.

Şirket raporuna göre, 2018’de LockTrip üzerinden yapılan rezervasyonların sayısı 10 kattan fazla arttı. Yıl sonunda yapılan rezervasyon hacmi (4. çeyrek) yüzde 152’den fazla artış gösterdi. Bu dönemde borsalardan alımlar için satın alınan 40.000 € değerinde LOC vardı. Girişimin açıklamasıyla; bu belki de, LOC’yi endüstrideki en yaygın kullanılan yardımcı programlardan biri yapabilir.

Blokzincir'yle Seyahat Alanında Ucuz Hizmet

LockTrip, konaklama için rekabetçi fiyatlar sağlayabilecek ortakları arayarak ve onlarla bağlantı kurarak pazarını geliştirmeye devam edeceğine söz veriyor. Şu anda girişim, pazarının boyutunu dört katına çıkarmaya çalışıyor. Şirket, daha düşük fiyatlarla 300.000 otelin daha entegrasyonunu ilan etti. Ayrıca LockTrip, 900 hava yolu desteğiyle global hava yolu seyahat hizmeti üzerinde de çalıştığını söylüyor. Girişim, kullanıcılarına yeni hizmet için yüzde sıfır komisyon sunmayı planlıyor. Bu da fiyatları rakiplerin teklif ettiğinden daha ucuz hale getirecek. Envanter dağıtımının Ocak 2019 ortalarında yapılması planlanmaktadır.

Aralık 2018’de şirket; seyahat web sitesi sahiplerini ve YouTube blogger’larını bir hesap oluşturup bir tavsiye bağlantısı paylaşmaya teşvik etmek için ortaklık programının başlatıldığını duyurdu. 300.000 otel ve 900 hava yolunun entegrasyonunu tamamladıktan sonra, şirket resmen beta sisteminden perakende satışa geçmeyi planlıyor. Ayrıca hizmetlerinin pazarlanmasını, konaklama maliyetlerini düşürmek isteyen yolculara odaklamayı da düşünüyor.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 3 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish