Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgileri Dağıttığına Yönelik Sorun Bildirisi – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgileri Dağıttığına Yönelik Sorun Bildirisi

Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgileri Dağıttığına Yönelik Sorun Bildirisi

Önde gelen Ethereum tarayıcı uzantısı Metamask’ın, 20 Mart’ta yayınlanan bir GitHub sorunu olan bir kullanıcının varsayılan ayarlarında ETH adreslerini varsayılan ayarlarında yayınladığı bildiriliyor.

Metamask, Brave tarayıcısında bulunan – Mozilla Firefox, Google Chrome ve Opera ile uyumlu – kullanıcılarının Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamalarla (DApps) etkileşime girmesini sağlayan bir tarayıcı uzantısıdır. Yukarıda bahsedilen GitHub sayısına göre, Metamask, kullanıcılarının ETH adreslerini varsayılan ayarlarında ziyaret edilen tüm web sitelerine yayınlar.

Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgilerine Göre

Sorun raporuna göre bu, kullanıcıların tanımlanmasına yol açabilir ve gizliliğe duyarlı DApp’lar tarafından Metamask kullanımını engeller. Daha doğrusu, kullanıcı son zamanlarda kesilen DApp Spankchain ve sağlık DApp’lerini örnek olarak veriyor.

Son olarak, Finlay cevap olarak:

“Bunun, tarafımızdan garip bir kötü niyetli davranış olduğu yönündeki iddialarınızı kesinlikle reddediyoruz. Bu tamamen açık kaynak kodlu bir kripto projesi için yapabileceğimiz en çılgın hareket olurdu.”

Ayrıca, yalnızca ziyaret edilen web sitelerinin yöneticileri kullanıcıların Metamask adreslerine erişemez, aynı zamanda Facebook beğenen veya paylaşan düğmeler, Twitter retweet düğmeleri ve tarayıcıyı parmak izleyebilecek benzer sistemler gibi izleyicilere de erişebilir. Kullanıcı ayrıca GitHub’a “Bu mesaj yayınlarının ETH’nin değerini uzun vadede önemli ölçüde azaltacağını” beklediğini belirtti.

GitHub sorununa verdiği yanıtta, geliştirici Dan Miller, özel modun etkinleştirilmesinin, raporu oluşturan kullanıcının yanıtlamadığı bir sorunu çözdüğünü savundu. ConsenSys yazılım geliştiricisi Daniel Finlay, varsayılan olarak gizlilik modunu etkinleştirmenin bir gereği olduğunu ve uzantının gizliliğinin geliştirilebileceğini kabul ettiklerini söyledi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 8 =

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish