Justin Sun, TRON’UN 2019 Yılının 2. Ve 3. Çeyrek Planları Hakkında Konuştu – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Justin Sun, TRON’UN 2019 Yılının 2. Ve 3. Çeyrek Planları Hakkında Konuştu

Perşembe günü (14 Mart), Tron Vakfı’nın kurucusu ve CEO’su Justin Sun, Hong Kong’daki TOKEN2049 Konferansının 2. günü, TRON platformu hakkında bir ilerleme raporu sundu ve 2019 yılının geri kalanında neler olduğunu anlattı.

Aşağıda Justin’in sunumundan ana vurgular vardır.

Geçerli Durum:

27 Süper temsilcileri (SRs); 100 + adaylar (kim de tam düğümlerin çalıştırılması ile); TRON üzerinde çalışan mainnet 262 gün;

Son 14 günde, ortalama günlük işlem sayısı (yaklaşık 3 milyon) Ethereum’un yaklaşık 3.3 katıydı;

Mainnet hesaplarının sayısı (2.1 milyonun üzerinde; her gün 10.000 yeni hesap ekleniyor), EOS (EOS TRON dan bir ay önce başlatılmış olsa da);

6000 + akıllı sözleşmeler (TRON akıllı sözleşmeler platformu sadece Kasım 2018’de piyasaya sürülmesine rağmen);

Merkezi olmayan uygulamalar (DApps); Justin Sun, 2019 yılı sonuna kadar yaklaşık 2000 DApps olacağından emindir;

Dappreview’in yakın tarihli bir raporuna göre, Tron üzerindeki DApp ticaret hacmi, Ethereum ve EOS üzerindeki DApp ticaret hacimlerinin toplamından daha büyüktü;

DApp ticaret hacmi şu anda ağın ticaret hacminin yaklaşık %50’sidir;

Justin, gelecekte ikincisini aşan (yani trx’i ticaretten daha fazla kişi kullanıyor) görüyor; bu da TRON platformunun iyileştirici sağlığının bir işareti olarak alıyor
BTT tokeleri binance Launchpad başlattı; 40 dakika içinde satıldı; ve Bittorrent’in 100 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı var; bir milyardan fazla cihaz kurulumu vardı; ve 138 ülkede kullanıcıları var.

2019 2. Ve 3. Çeyrek

BitTorrent Hızında BTT belirtecinin lansmanı;

BitTorrent Live inşa edildi (yalnızca 10 hafta içinde uygulanmış temel görünüm, yayın, hediye, sohbet özellikleri);

“Haftalar içerisinde seçilen kitlelere gösterilen erken versiyonun başlatılması!”;

“Tether ve TRON, TRC-20 standardına uygun TRON-tabanlı USDT’yi başlatmak amacıyla yeni bir işbirliği başlattılar”; Bu akıllı sözleşme zaten TRON’un test ağında konuşlandırıldı ve planın ana ağ üzerinden nisan başlarında başlatılması planlanıyor;

USDT-TRON’un USDT’ye göre (Omni ağında) avantajları: üç saate kadar anlık işlemler; işlem başına 6-7 ABD doları karşısındaki serbest işlemler; alım satım işlemleriyle sınırlı olmayan durumlar kullanın (örneğin merkezden dağıtılmış DApp’lerde ve BitTorrent ekosisteminde kullanılabilir);

TRON’un ölçeklenebilirliği ve hızı arttırmak için katman 2 çözümü olan “Sun Network” ikinci çeyrekte yayınlandı; bu, “ana zincir için sınırsız tps kapasite genişletme sağlayan sürekli geliştirilmiş bir yan zincir” sunar;

Gizlilik desteği (yani, Zcash tarafından sunulanlara benzer korumalı işlemler) 2. ve 3. çeyrekte eklenmiştir:

BitTorrent FileSystem’in (BTFS) üçüncü çeyrekte başlatılması bekleniyor; amaç bunun için en iyi merkezi olmayan depolama çözümü olmaktır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish