Justin Sun Tron’un Dapp Hakimiyetini CoinPlay İle Arttıracak – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Justin Sun Tron’un Dapp Hakimiyetini CoinPlay İle Arttıracak

Tron, dünyanın ilk blockchain uygulama mağazası CoinPlay’i satın aldığını duyurdu.

Hem işlem hacmi anlamında Tron, dApp alanına hükmetmek için ilerledikçe ekosistem için bir başka büyük başarı hikayesi yazmaya devam ediyor. Hareket, başkası tarafından onaylanmadı, ancak Tron CEO’su Justin Sun bugün erken saatlerde bir tweet aldı.

 


Sun, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında şirketin edindiği BitTorrent ile birlikte Tron’un dünyadaki en büyük ademi merkeziyetçi ekosistemi ortaya çıkarmak için büyüdüğünü tweetledi.

Coinplay Nedir ve Tron’un Dapp Savaşı’nı Kazanmasına Nasıl Yardım Edebilir?

CoinPlay’in devralınmasının ekosistemin uzun vadedeki performansını daha da arttırması bekleniyor.

Döngü dışında olanlar için CoinPlay, kullanıcıların tek bir tıklamayla indirebilecekleri çok çeşitli blockchain uygulamaları ve dApp’leri barındırıyor.

Blockchain destekli oyunlardan ve yazılımlardan, büyük dijital para birimlerinin pratik rehberlerine ve endekslerine kadar, platform temel olarak tüm blockchain destekli ürünler ve hizmetler için tek durak bir hedef olmayı hedefliyor.

Zaten büyük bir dApp merkezi olan CoinPlay, GitHub sorgusu, çok platformlu çok para birimi gerçek zamanlı teklifler için destek ekleyerek platformun kapsamını daha da genişletmeyi hedefliyor; ve çok platformlu işlem hacmi / fiyatı.

Sadece bu değil, CoinPlay ayrıca yeni kullanıcıları eğitmek için grafik dersleri veriyor ve merkezi olmayan dijital ekonominin çeşitli yönlerini açıklayan yüksek kaliteli içerik sunuyor.

Blockchain uygulaması / dApp alanındaki artan konumu nedeniyle, platform birçok yerleşik VC firmasından ve kurumundan stratejik yatırımlar yapmıştır.

Justin Sun’a CoinPlay’in Tron ekosistemine entegrasyonunun etkisinden söz ederken:

“TRON kısa süre önce MainNet yükseltmesi v. 3.5’i tamamladı. Blockchain tabanlı bir eğlence ekosistemi olarak, içerik ve eğlenceye odaklanmaya devam edeceğiz. CoinPlay’in yeni satın alınması blok zincirleme endüstrisine daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor. 2019 yılı, TRON ekosistemi için üssel büyüme yılı olacak ”dedi.

Tron, rakiplerinden daha hızlı büyümeye devam ediyor

Tron aya bir patlama ile başladı ve o zamandan beri iyi performans göstermeye devam etti. 9 Mart’ta sona eren haftada Tron, işlem hacminde haftalık% 207 artış kaydetti.

180 milyon dolarda, EOS% 28’e düşerek 100 milyon doların üzerine kaymış ve Ethereum marjinal olarak 25 milyon doların üzerinde bir yere gitmeye başladı.

Daha da önemlisi, Tron’un egemenliğini sağladığı sadece haftalık işlem hacimleri değildi. Şu anda EOS ve Ethereum dahil rakip platformlardan çok daha iyi performans gösteren 200-250’den fazla dApp var.

Tron’u rakiplerinden ayıran aralığın CoinPlay ve platformun blok zinciri topluluğu içindeki geniş erişimini kullanmaya başladıkça daha da genişlemesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish