Kripto Para Çalan Virüs Torrentden İndirilen 1000’den Fazla Filmin Dosyalarında – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kripto Para Çalan Virüs Torrentden İndirilen 1000’den Fazla Filmin Dosyalarında

Kripto Para Çalan Virüs Torrentden İndirilen Film Dosyalarında

Torrent üzerinden bir filmde bulunan bir yazılım, arama sonuçlarını değiştiriyor ve sizi kripto para ile ödeme yapmanızı istediği sayfaya yönlendiriyor.

Virüs ilk olarak The Girl in the Spider’s Web adlı filmin torrent kopaysında bulundu ve sadece windows işletim sistemleri üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Çok güçlü olamasının rağmen sadece hızlı işlem gücü olan bilgisayarlar üzeride çalışıyor. Bu gelen virüs dosyası medya uzantısı (mp4, vb.) yerine, .LNK kısaltması ile geliyor. Bleepingcomputer güvenlik uzmanları “.LNK dosyalarının korsan içerikte yaygın olduğunu” söyledi.

Dosya birçok saldırıya bilgisayarınızı açar. Bunlardan biri, hem Chrome hem de Firefox tarayıcılarını isteklerini yerine getirmek için sahte reklamlar ve Google ve Yandex’de arama sonuçları üretiyor ve çalışması için ihtiyaç duyduğu uzantıları indiriyor. “Casus yazılım” gibi şeylerin aranmasını, daha fazla zararlı olan sahte ve casus yazılımlara sizi yönlendirir.

Kripto Para Çalan Virüs Torrentden İndirilen Film Dosyalarında

Kripto Para Çalan Virüs Torrentden İndirilen Film Dosyalarında

Wikipedia gibi sitelerde, kullanıcılar siteyi ziyaret ettiğinde de hedeflenir; sayfanın içine bitcoin ve eter adreslerini gösteren sahte bir bağış kutusu yerleştirilir.Böylece virüsün sahibi çok fazla ağ üzerinden mining yapabilir.

Bu virüs özellikle kripto adresleri için web sitelerini tarayarak ve onları saldırganların kendi adresleriyle değiştirerek özellikle kriptoyu hedefler. Muhtemelen yanlış bir şey fark etmeyen kullanıcı, sadece yanlış adresi seçip bir işlem alanına yapıştırabilir. Bu saldırılara karşı kendilerini korumak için, kullanıcılara her zaman para gönderdikleri adresleri iki kez kontrol etmeleri önerilir.

Genel Güvenlik Olarak Kripto Paralar

CryptoGlobe geçenlerde hükümetin önderliğindeki güvenlik denetimlerinden geçmesine rağmen Güney Kore borsalarının devam eden güvenlik açığı olduğunu bildirdi. Sadece bir hafta önce yayımlanan ICORating’den bir başka raporda, en iyi 135 kripto borsalarının sadece %16’sının güvenlik konusunda iyi notlara ulaştı. Raporda bulunan borsaların çoğunda, Binance gibi bazı büyükler de dahil olmak üzere önemli güvenlik önlemleri alındı.

En Trend olan kripto para ele geçirme yöntemi “cryptojacking” olarak adlandırılan bir kullanıcının bilgisayarını ele geçiriyor ve onu gizlice kripto para birimini (genellikle Monero) kazmak için sizin bilgisayarınızı kullanıyor.

İşletmeler ve diğer yerler genellikle hayati verilerinin şifrelenmesini sağlayarak zararlı yazılım saldırıları tarafından hedeflenir ve saldırganlar şifreyi çözmak için kripto para ödemelerini talep ederler. Kripto paralarla birçok şey yapılabiliyorken işin bu tarafıda var ve dikkatli kullanılması gerekiyor.

Kaynak: Cryptoglobe

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

üç × dört =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish