Ledger İşlem Alanını New York’a Kadar Genişletti – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ledger İşlem Alanını New York’a Kadar Genişletti

Kriptopara piyasasının güvenlik ve altyapı geliştirmesine çözümler aramak üzerine çalışmalar yapan bir firma olan Ledger, artık New York’da da çalışacağını söyledi.

Aynı zamanda kurumsal ve bireysel blockchain uygulamalarına odaklanan firma, Ledger Vault’un global işlerini başına geçmesi için Demetrios Skalkotos’u seçti. Ledger Vault, büyük varlık değerlerini güvenli tutabilmek için dizayn edilmiş ve çoklu yetki veren bir kriptopara cüzdanı. Şu an finansal enstitüler için işletme güvenliğinin en iyi çözümü olarak görünüyor.

Skalkotos’un açıklamasına göre, Blockchain finansal sistemlere devrim niteliğinde. Bundan dolayı güvenlik önlemleri de bunu korumaya dizayn edilmiş durumdadır. Çoklu kriptopara sermayelerinin güvenliğini ayakta tutmanın, yeni prosedürler geliştirerek çözülemeyecek kadar karmaşık ve zor bir mesele olduğunu da ekliyor.

İşletmeler, devlet politikaları ile entegre çalışan saklama sisteminin daha güvenli hale gelmesi için yeni yollar arıyorlar. Skalkotos’un fikrine göre, kriptopara yatırımcıları kendinden taviz veren konumda kalmamalılar. Ledger bu konuda sermaye yöneticileri ve finansal enstitüler ile güvenilir kurumsal bir sistem için yakından çalışma içindeler. Bu şekilde yatırımcı güvenliği ve kontrolü sağlanacak ve aynı zamanda hızdan ve güvenilirlikten taviz verilmeyecek.

Ledger Vault’un güçlü olduğu konulardan bir diğeri ise, çip ile ısmarlama operasyon sistemi oluşturan tek kriptopara varlık güvenlik firması olması.

Vault aynı zamanda işletmelerin kriptoparaları düzgün şekilde kontrol etmesi ve yönetmesi için gerekli altyapıyı sağlıyor. Bunlara ek olarak, varlık yöneticilerinin geleneksel finans firmaların ve geleneksel yolları kullanmayı sevenler için güvenli bir ticaret ortamı ve dijital varlıkları saklayabilmek için ortam yaratmış oluyor.

Skalkotos uluslararası finansal hizmetlerde tanınmış firmalarda bir çok üst yöneticilik konumunda çalışmış. Yıllarca yürüttüğü altyapı ve yazılım firmalarından edindiği pazarlama, satış ve ürün geliştirme konusundaki kazanmış olduğu büyük deneyim birikimi ile sektöre hakim ve finansal enstitüleri, serbest fonları yönetmek konusunda yetkin biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ledger’ın başkanı Pascal Gauthier, işlemlerin temelini New York City’de toplamanın firma için çok iyi olacağını söylüyor. Gauthier, Skalkotos’u finansal işletmelerdeki geçmişinden dolayı onu takdir ettiğini dile getiriyor ve onun Ledger’in büyümesinde yardımcı olacak doğru kişi olduğunu söylüyor.

Ledger Hakkında

2014’te kurulan Ledger, kriptopara ve blockchain güvenliği konusunda profesyonel bir grup insan tarafından kuruldu. Blockchain uygulamalarının dünya çapında sorunlarına çözümler bulma amacıyla kurulan firma 160 uzman ile birlikte New York, San Franciso, Verizon ve Paris’te merkezleri bulunuyor.

Kaynak: Coinspeaker

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bir × dört =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish