Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos’u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos’u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos'u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

2030 yılına kadar 30 milyar dolar gelir elde etmesi öngörülen bir sektör olan müzik sektörü yeni bir projeyle internet olan Cosmos’a geliyor.

Bir sosyal müzik akış uygulaması olan Playlist, Cosmos’u müzik ekosisteminde etkileşimi arttırmak için güçlendirmeyi amaçlayan ilk büyük ölçekli hibrit dApp’i inşa ediyor. Web sitesine göre, Playlist abone olmadan 45 milyon şarkıya yayın erişimi sunuyor ve iOS’da 400.000’den fazla indirme sayısına çoktan ulaştı.

Uygulamaya, Playlist’e göre 5 milyon dolar daha fazla bütçe ayrıldı ve Eric Meltzer, Amino Capital, Zaki Manian, Tendermint Labs başkanı ve son zamanlarda DTC Capital’den Spencer Noon’un yatırımcıları tarafından tavsiye edildi.

“Playlist’in merkezi müzik ekosisteminde yatırımcılar ve gelecek doğrulayıcılar olmaktan heyecan duyuyoruz. Ekip, Playlist uygulamasında kullanıcı deneyiminin herhangi bir bölümünü feda etmeden hak sahipleri ve hayranları için değerin kilidini açan zorlayıcı bir ekonomi tasarladı.”

“Harika bir model çünkü normal bir uygulama gibi görünecek ve hissedecek bir uygulama, ancak arka planda Cosmos’tan yararlanılıyor. Bu kitle benimseme için bir formül.”

The Block ile yaptığı konuşmada, DTC Capital, mevcut token modelinin son teknoloji olduğuna inandığını, Playlist’in artık stratejik staker veya genelleştirilmiş madencilik tecrübesi olan katılımcıları aradığını belirtti. Çalma listesi ayrıca, Cosmos’ta ağını başlatma beklentisiyle, stakerler için özel bir stratejik satış sunmayı da planlıyor.

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos'u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos’u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

Hibrit Bir DApp Ekosistem

“Cosmos” tasarımı ilginç bir tasarımdır. Akıllı sözleşmeyi genel amaçlı bir blockchain’e uyguladığınızda, özelleştiremeyeceğiniz şeyler vardır. Cosmos kafasına özgü blockchain’e kafasını çeviriyor, bununla birlikte kendi validatörlerinizi bulmak zorunda olmanızın bir dezavantajı var. Geleceğin, dApplar’in ihtiyaçlarına bağlı olarak her iki modeli de içereceğini düşünüyorum, bu yüzden Cosmos’un benim için başlatması, kripto için epik epik bir an” dedi.

Çalma Listesi Kurucuları Karen Katz ve Steve Petersen, 2 halka arz, 300 milyon dolarlık çıkış, 36 patent ve her biri dijital müzik alanında 10 yıldan fazla deneyime sahip Stanford mühendisleri ve seri girişimcilerdir. İkili, sanatçılar ve hayranlar arasında daha fazla kullanıcının katılımını sağlamak için Cosmos ile çalışmaktan heyecan duyuyor.

The Block’a gönderilen basın bülteninde Playlist CEO’su Katz,

“Cosmos’un ölçeklenebilir platformu ve SDK, blockchain’e genişletmemizi hızlandırıyor. Verilen Oynatma Listesi, diğer yayın hizmetlerinin 10x kullanıcısına katılımını sağlıyor, saniyede çok yüksek işlemlere ihtiyacımız var. Cosmos, büyümekte olan sanatçı küratör, etkileyici ve hayran topluluğumuzda yeni nesil işlemleri mümkün kılmak için açıkça en iyi teknolojidir.”

Kaynak: Theblockcrypto

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

altı + 16 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish