Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) Hangisini Mantıklı? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) Hangisini Mantıklı?

Ripple ve Bitcoin Arasında Tercih Yapmak Gerekirse?

Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) arasında tercih yapmak zorunda kalan veya yeni yatırımını hangi kripto para birimine yapacak olduğunu soran kişiler. Yatırımlarını Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) arasında değerlendirmeleri öneriliyor. Analizler, kripto paraların birkaç ay sonra daha iyi seviyeye geleceğini ve altcoin fiyatlarının daha iyi duruma gelecek olduğunu gösteriyor. Bitcoin fiyatı ve diğer kripto paraların fiyatları konusunda analistler, beklentilerinin coinden coine değişen. Beklentileri aşabilecek yatırımlar olabilecek olduğunu belirtiyorlar. Bu konunun önemli olduğunu düşünüyorlar.

Ripple yatırımı yapan insan sayısının son 2 haftadır Bitcoin yatırımına oranla daha fazla olması. Kripto paralar arasında en çok ilginin şimdilerde Bitcoin’den daha çok Ripple’da olmasının arkasında ”fiyat artışları ve 1 dolar beklentisi” yatıyor. Ripple fiyatının yıl sonuna kadar 1 ABD Dolarını görecek olduğu beklentisi. BTC’de rekor kırılacak olduğu beklentisine oranla neredeyse aynı seviyeye yakın kazandıracak olduğuna dair beklentilerin bu yönde insanların ilgisini çektiği tartışılıyor.

Ripple mı yoksa Bitcoin mi tercih edilmeli?

Kısa vadeli kazanç: BTC vs Ripple

Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) arasında karar veremeyenlerdenseniz korkmayın! Tek değilsiniz. Bugün anlık olarak binlerce insan kripto para yatırımı konusunda ne yapacak olduğunu. Hangi kripto para birimine yatırım yapacak olduğu konusunda henüz kesin karar veremiyor . Bu kararsızlık, yatırımcıların daha uzun vadeli yatırımlarından kazanacak oldukları tutarı dahi etkileyebiliyor.

Eğer daha fazla kazanmak istiyor ve uzun vadeli olarak düşünüyorsanız Bitcoin daha garanti kripto para birimi olarak tam sizin için olabilecek. Kısa ve orta vadeli daha garanti kazanç için ise XRP yatırımını tercih edebilirsiniz. Bitcoin ve Ripple diğer adı ile XRP arasında tercih yapacak olanların bu süreçte karar vermeleri çok zor olsa bile tahminlere aldanmamak veya daha garanti kazanç elde etmek için bir yöntem daha var.

%50 – %50 yatırım yapın

Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) arasında karar veremedi ve daha garanti, daha kesin, daha iyi kazanç sahibi olmak istiyorsanız. Nasıl olsa her iki kripto para birimi içinde kazanç getirecek olduğun dair beklentiler olması ve yıl sonunda Ripple fiyatının 1 ABD Doları olacak olması beklentisi. Bitcoin için ise fiyat beklentisinin 20.000 ABD Doları. Yüksek fiyatlar verilmesi sizin daha kesin kazanç için Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) arasından %50 ve %50 oranında yatırım yapmanız için zorlayabilir. Bu sizin için çok daha kesin kazanç olabilir. Bunun nedeni ile ilgili olarak ise Ripple (XRP) ve Bitcoin (BTC) arasından verecek olduğunuz kararda zarar eden coin olsa bile diğer coinden bu zararı çıkarma şansınızın çok daha yüksek olacak olması yüzünden bu öneri en mantıklı çözüm yolu olabilir, sıkıntı ve düşünme sürecinden kurtulmanızda etkili olabilir.

  • Eğer hangi coine yatırım yapmaya karar veremediyseniz. Hangi kripto paranın sizin için daha iyi sonuç verecek olduğunu düşünüyorsanız 2018 yılı Eylül ayı için en değerli ve en fazla kazanç beklentisi olan coinlerin XRP ve BTC olduğunu unutmayın.
  • Bu içerikte yer alan tüm bilgiler sadece bilgi amacı ile verilmiştir. Asla yatırım önerisi veya tavsiyesi değildir. Lütfen karar vermeden önce iyi araştırma yapınız.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

üç × dört =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish