Tether 100% Dolar Endeksli Bir Kripto Para Değil! Gizlice Web Sitesindeki Şartları Güncellediler – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Tether 100% Dolar Endeksli Bir Kripto Para Değil! Gizlice Web Sitesindeki Şartları Güncellediler

Tether 100% Dolar Endeksli Bir Kripto Para Değil! Gizlice Web Sitesindeki Şartları Güncellediler

Tether 100% dolar endeksli bir kripto para değil. Tether, geçtiğimiz yıl boyunca USDT belirteçleri etrafında şüpheli bir atmosfer yaratan çok sayıda skandal yaşadı. Şimdi şirket, web sitesini güncelleyerek rezervlerinin “Fiat para birimi dışındaki varlıkları içerebileceğini” belirtti.

Sessiz Web Sitesi Güncellemesi

19 Şubat 2019 tarihli bir web arşivi olan Tether, web sitesinde “Her Tether’in rezervlerimizde tutulan geleneksel para birimi(fiat) ile her zaman bire bir desteklendiğini yani 1 USD her zaman 1 USD’ye eşittir.” diye yazan şartı.

Tether Web Sitesi Eski Açıklaması

Tether Web Sitesi Eski Açıklaması

Ancak, şirket bu ifadede sessiz bir değişiklik yaptı:

“Her para, her zaman geleneksel para ve nakit benzerlerini içeren rezervlerimiz(fiat) ile %100 desteklenir ve zaman zaman, Tether tarafından verilen kredilerden diğer varlıklarını ve alacaklarına bağlı ortaklıkları da içerebilecek üçüncü taraflara içerebilir (toplu olarak,” yedekler”). Her bir bağ aynı zamanda 1’e 1 dolara sabitlenir, bu nedenle 1 USD her zaman 1 USD değerinde Tether tarafından değerlenir, ” diyor Tether bugün ana sayfasında.

Tether Web Sitesi Yeni Açıklaması

Tether Web Sitesi Yeni Açıklaması

“Diğer varlıklar” ın neye atıfta bulunabileceğini tam olarak bilmiyor olsak da, Tether’in USD rezervlerinin bir kısmını kripto para biriminde tutabileceğini tahmin etmemizi sağlıyor.

Bazı spekülasyonlar, Tether’in açıkça “Bitfinex’e para gönderdiklerini itiraf ettiği” şeklinde ortaya çıktı.

“USDT artık resmen USD tarafından% 100 desteklenmiyor.”

Tether’in Rezervlerinin Arkasındaki Gizem

Bu, Tether’in USDT rezervlerinin şüpheli niteliklerinden dolayı söz konusu olduğu ilk durum değildi. Haziran 2018’de, Freeh Sporkin & Sullivan, LLP (FSS) adlı hukuk firması, dolaşımdaki tüm USDT’lerin USD tarafından tamamen desteklendiğini iddia eden bir rapor yayınladı. CFO ve Tether Genel Danışmanı, bunu yeminli bir beyanatla bile onayladılar.

Yayınlanan Raporlarda

Bununla birlikte rapor, şirketin rezervleri üzerinde gerçek bir güvenlik denetimi olmadığı için birçok sorun içeriyordu. Ayrıca, Tether’in web sitesinde yer alan yeni açıklaması FSS raporunun bulgularıyla çelişiyor.

FSS, Tether’in rezervlerini doğrulamaya çalışan ilk şirket değildi. Friedman LLP firması, USD rezervlerinde bir güvenlik denetimi yapmak için Tether tarafından işe alındı. Eylül 2017’de Friedman, şirketin bulgularına göre dolaşımdaki tüm USD fiat tarafından tam olarak desteklendiği bir ön rapor yayınladı.

Rapor tam bir denetimden gelmediğinden, içerdiği bilgiler çok sayıda sorun ve eksik içermekte (FSS gibi). Dahası, Friedman, Ocak 2018’de sona eren iki firma arasındaki ilişki nedeniyle Tether’in rezervleri üzerinde tam bir güvenlik denetimi yapma şansını bulamadı.

Tether Skandalları Tarihi

Tether Skandalları Tarihi

Kasım 2018’de, Tether Bahamalar merkezli Deltec Bank & Trust Limited’de bir banka hesabı açtığını açıkladı. Duyuruyla birlikte, stabilcoin veren yeni bankalarının, şirketin banka hesabında yaklaşık 1.8 milyar dolar bulunduğunu doğrulayan bir arka plan kontrolü kapsamında faaliyetleri hakkında kapsamlı bir inceleme yaptığını belirtti.

O sırada, CryptoPotato, Tether’in transparency sayfasını kontrol etti ve banka hesabındaki rezervlerin dolaşımdaki USDT tutarıyla eşleştiğini buldu. Bununla birlikte, Tether’in yeni ifadesi Delta’nın bulgularıyla da çelişiyor.

Kripto haberleri, detaylı kripto para kılavuzlar ve daha fazlası hakkında ilk siz haberdar olun: Bizi Telegram‘dan takip edin.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × dört =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish