Tron niTROn 2019 Zirvesini Tamamladı, İşte Öne Çıkanlar – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Tron niTROn 2019 Zirvesini Tamamladı, İşte Öne Çıkanlar

Tron niTROn 2019 Zirvesini Tamamladı, İşte Öne Çıkanlar

Tron topluluğu, konuşmacılar arasında Justin Sun ve Kobe Bryant’ın da bulunduğu ve geçtiğimiz günlerde tamamlanan niTROn zirvesini ve açıklanan önemli bilgileri tartışıyor.

Kısa bir süre önce, Tron Vakfı ABD San Francisco’da niTROn etkinliğine ev sahipliği yaptı. Belli başlı kripto platformlarının ev sahipliği yaptığı birçok etkinlikte olduğu gibi, bu olay çok sayıda kripto hayranı, özellikle TRX yatırımcılarını oldukça heyecanlandırdı.

NiTROn’daki konuşmacılar arasında Tron CEO’su Justin Sun ve aynı zamanda girişim yatırımlarıyla çalışan, aynı zamanda kendi kripto şirketini işleten ünlü NBA oyuncusu Kobe Bryant da vardı.

Zirveyi özetlemek için üç ana nokta gösterilebilir.

BitTorrent’in Tron’un popülerliğini arttırması bekleniyor

Tron niTROn 2019 Zirvesini Tamamladı, İşte Öne Çıkanlar

Tron niTROn 2019 Zirvesini Tamamladı, İşte Öne Çıkanlar

Küçük bir hatırlatma: Tron Vakfı BitTorrent’i satın alarak başka kripto platformlarının da yapmayı amaçladıklarını yapmak istedi ancak başarısız oldu. Bu satın alma işlemi mahkeme yoluyla durduruldu. Şimdi bu iki platform mutlu bir şekilde işbirliği yapıyor ve Atlas Projesi‘ni inşa ediyor.

Tron ve BitTorrent, içerik yönetimini merkezsizleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla, BitTorrent bir istemci uygulaması olan BitTorrent Speed’i başlatıyor. Bir ay içinde airdropları yapılmaya başlanacak BTT token ise bu uygulama içerisinde kullanılabilecek.

BTT Token ve ICO‘sunu ayrıntılı incelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Hong Kong Ofisi

Tron, Hong Kong’da yeni bir ofis kurdu. Tron Vakfı’nın Singapur’da merkezi bulunmaktadır ve Pekin’de de birkaç ofis işletmektedir. Bununla birlikte, Hong Kong’un Çin’i dünyanın diğer bölgeleriyle ilişkilendirdiği düşünülmektedir, bu nedenle bu ofis Tron’un dünyanın geri kalanı için daha iyi bir adım atmasına yardımcı olacaktır.

Tron Tabanlı dApp’ler (merkeziyetsiz uygulamalar)

Şimdiye kadar, Tron Ağında geliştirilen yaklaşık 200 dApp var. Bu, bir buçuk yılın biraz üzerinde bir sürede başarıldı. Tron, dApp üreticilerini Ethereum ve EOS gibi diğer platformlardan kendi ağına davet ederek, daha iyi çalışma ve finansal koşullar vaat ediyor.

Bu 200 uygulamanın 142’si TRX coin kullanıyor. Üç binden fazla geliştirici, daha fazla Tron tabanlı dApp yapmak için çalışıyor.

Kaynak: u.today

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on iki + Yedi =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish