Wall Street Devleri Kurumsal Kripto Yatırımlarını Erteledi – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Wall Street Devleri Kurumsal Kripto Yatırımlarını Erteledi

Bitcoin‘in 2017 yılı sonundaki yükselişi sonrası bir çok kurumsal yatırımcının kriptopara piyasasına gireceği düşünülüyordu. 2018 yılı boyunca beklenen kurumsal yatırımcı henüz piyasaya girmişe benzemiyor. Regülasyonları mı bekliyorlar yoksa fiyatın daha da dibe gitmesini mi?

Anlamsız Bir Durgunluk

Bloomberg’den bir köşe yazarı, 2018’de kripto yatırımlarının bir hezimet gibi görünmesine ilişkin Wall Street devlerinin belirsizlik durumunu araştırdı. Üstelik şu manşeti de attı: “Goldman Sachs, Morgan Stanley ve birçok kişi bunun sorumlusu. Gelmediler.”. Köşesinde; 2017/2018 “Bitcoin boğa koşusu”ndan dolayı ve Wall Street devlerinin kriptoları zamansız kabul etmesi sonucu oluşan durgunluğu vurguladı.

Makalede, bu kurumların mevcut duruşu belirsiz ya da arafta olarak tanımlanmaktadır. Wall Street’teki kripto çılgınlığının ticari potansiyellerini -özellikle Bitcoin’in- araştırmaya gönüllü bu finansal devler tarafından yapılan eylemler şu sıralar durgunlukta. Üstelik, bu devlerden çok azı ticari altyapılarını geliştirmektedir.

Wall Street market yapıcılarının Bitcoin ilgisi, geleneksel ve sofistike yatırımcılar için kripto benimsenmesinin artacağına işaret olarak görülüyordu. Bununla birlikte, New York merkezli SolidX Ortaklarının CEO’su Daniel H Gallancy; piyasanın, Goldman veya herhangi birinin aniden Bitcoin alım satım işine başlayabileceğine dair gerçekçi olmayan beklentileri olduğunu söyledi. Ayrıca, bunun abartılı bir düşünce olduğunu da ekledi.

Makalede ifade edildiği üzere, Goldman Sachs’taki kripto gelişmelere yakın insanlar ilerlemenin neredeyse fark edilmeyecek kadar yavaş olduğunu vurguladı.

Büyük Çıkmaz

Firmanın üst düzey yöneticilerinden olan Justin Schmidt; mevcut çıkmazın kripto varlıklar üzerindeki düzenleyicilerden kaynaklandığını ifade etti. Bloomberg raporunda, Eylül ayında Bitcoin vadeli işlemlerini takip eden takaslar sunmaya hazır olduklarını görülmekte. Ancak, o zamandan bu yana tek bir sözleşme almadıklarını açıkladılar.

Dijital varlık projesine başkanlık eden iki Barclays, Chris Tyrer ve Matthieu Jobbe Duval çalışanının projeden ayrılmasıyla Citigroup ve Barclays benzer sessizliğin içine çekildi. Makale, Barclays’in şu anda kripto alım satım masası için bir planının bulunmadığını belirtti. Üstelik, Citigroup’un kripto para birimleri için tasarladığı ürünlerin hiçbirini almamış olduğunu da ifade etti.

Bununla birlikte, 2019’da kurumsal yatırımların kriptoya geleceği ile ilgili duygular hala güçlü. Aynı zamanda çoğu, vagona katılmadan önce düzenleyici netliği beklemekte.

Kaynak: bitcoinnews

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on dokuz − 4 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish