Ethereum Yeni Ağlarda Gücünü mü Kaybediyor? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

Ethereum Yeni Ağlarda Gücünü mü Kaybediyor?

28 Mart’ta Bloomberg deki çeşitli uzmanlar: Geliştiriciler diğer projelere geçtiği için Ethereum ağı kaybediyor dedi.

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, ilk olarak geliştiricilerin ademi merkeziyetçi uygulamalar (DApps) geliştirebilecekleri, ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) yapabilecekleri ve akıllı sözleşmeler yazabilecekleri bir platform sağladı. Birçok kişi bunu Bitcoin’e (BTC) halefi olarak gördü.

Bloomberg’e göre, geliştiriciler şu anda EOS ve Stellar gibi diğer platformları tercih ediyor. Ocak ayında, DApp kullanıcılarının yüzde 28’i Ethereum ağındayken, EOS ağı yüzde 48’i ve Tron yüzde 24’ü oluşturuyordu.

Riskten korunma fonu kurucu ortağı Multicoin Capital Management Kyle Samani, “Asıl gerçek şu ki, son altı ila dokuz aya kadar, Ethereum dışında başka seçenek yoktu. Şimdi var. ”

İkigai kripto koruma fonu kurucusu Travis Kling, “Bugün Ethereum’a sahip olmak, ağın gelecekte ne olacağını düşündüğünüz bir çağrı seçeneği. Ethereum rakip projelerinin, pazarlamacı tarafından Ethereum’un genel değerine zarar vereceği ve pazarın Ethereum’un genel değerine zarar verebileceği düşünülen DApp’larla, geliştiricilerle, kullanıcılarla çekişme sağladığı ölçüde Ether.”

Diğerleri, Ethereum’un yaklaşık 13 saniyelik blok hızının diğer ağların gerisinde kalmaya başladığını ve bunun bir saniyenin altındaki işlemleri onayladığını söylüyor.

Bloomberg, belirteci tekliflerinin çoğunluğunun hala Ethereum ağı üzerinde yapılmakta olduğunu ve geliştiricilerin özel tabanının rekabet gücünü koruyacağını belirtti. Ethereum Vakfının bir üyesi bildirildi:

“Ethereum hakkında gerçekten parlayan şey canlı topluluğu. Herkes, pazardan bağımsız olarak nedeni oluşturmaya ve desteklemeye devam ediyor. Plazma ve Huzurdaki son gelişmelerin tümü (Eth2) bununla gerçekten konuşur. ”

Bu haftasonunun başlarında, Ethereum kurucu ortağı ve kripto topluluğunda öne çıkan yüz Vitalik Buterin, kripto topluluğunun ilk selvi günleriyle bağlantılı bireyciliğin ötesine geçmesi gerektiğini savundu.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 7 =

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish