Kripto Para Birimi Fiyatları Neden Düşüyor? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kripto Para Birimi Fiyatları Neden Düşüyor?

Kripto Para Piyasası Son Bir Kaç Gündür Hızla Değer Kaybetti Kripto Para Birimi Fiyatları Neden Düşüyor?

Kripto Para Birimi Fiyatları Neden Düşüyor?

 

Kripto Para Piyasası Son Bir Kaç Gündür Hızla Değer Kaybetti

Kripto Para Birimi Fiyatları Neden Düşüyor?

Piyasadaki en büyük cryptocurrency – yani kripto para ürünü olan Bitcoin, bu dönemde CoinMarketCap’a göre% 12,4 düştü ve şu anda yaklaşık 6.426 $ ‘dan işlem görüyor. Diğer paralarda ise durum daha da kötüye gidiyor.

Ethereum’da kayıp yüzde 20.4, Ripple’da yüzde 13, Bitcoin Cash’te yüzde 20.1 ve EOS’da yüzde 22.3 gibi oldukça yüksek oranda kayıplar söz konusu.

Ethereum’un anlık çöküşünü daha önce görmüştük. Dijital para birimlerinin risklerini göstermesi açıksından oldukça beter bir örnekti. Kripto Para Piyasasında İşlem gören en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum için; bu fiyatlar yılın en düşük seviyeleri. Ağustos 2017’den bu yana kripto para birimleri hiç bu kadar düşük seviyelerde fiyatlandırılmamıştı.

Genel olarak, bir araya getirilen tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri şu an 202,9 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak risk devam ediyor ve bu yılki 190 milyar dolarlık düşük seviyesine ulaşmasıyla tehdit giderek artmış durumda.

Kripto Para Birimi Fiyatları Neden Düşüyor? Bu Düşüşlerin Arkasında Ne Var?

Bu sert düşüşlerin arkasında olası bir kaç sebep gösteriliyor. Çarşamba günü, Business Insider, Goldman Sachs’ın beklemede bir kripto alım satım masası hazırlamayı planladığını bildirdi. Aynı Goldman Sachs, Bitcoin’e büyük ilgi göstermiş olan başlıca bankacılık kurumlarından biri olarak biliniyor. Firma Bitcoin Başlangıç Firmalarından Circle’ı finans desteği sağlamış, resmi olarak olmasa da 2017 sonlarından bu yana bir kripto para ticaret masasının kurulması fikrini dile getirmişti.

Kurumların kripto paralara olan ilgisinin yitirilmesinden duyulan korku, dikkatli olmak için yeterli bir sebep olsa da; Kripto Para Tüccarları, aslında Silk Road black marketinin arkasına gizlenen tehlikelerden daha fazla endişe duyuyor.

Bir Redditor, kısa bir süre önce çeşitli internet borsalarındaki menkul kıymetlere, muhtemelen satma niyetiyle taşınan Silk Road ile ilişkili 111.000 bin bitcoins (700 milyon $ ‘dan fazla) olduğunu bildirmiş.

Bu ne anlama geliyor derseniz, Cüzdan Alışverişi Yapmak için devasa miktarda bitcoin taşınması, tüccarlara ciddi bir satış baskısı yaratır ve fiyat üzerinde çalkantılara sebep olur.

Nisan ayında benzer şeyleri gördük ki, şu anda gerçekleşenlerde benzeri olabilir. Bitcoin tarafında 7,951$ lardan 6426$’a, Ethereum tarafında ise 592$’dan 226 Dolara kadar düşmeye sebep olacak durumların yaşanmasının sebebi bu gösteriliyor.

ICO’lar aracılığıyla başarılı şekilde finanse edilen çok sayıda girişim satış yapmakta ve bu baskı fiyatları aşağıya hızla çekmekte. Her halükarda kripto para piyasasının Ağustos ayında başlayan yükselişinin bi yerde aşağıya dönmesi beklenebilirdi. Ancak düşüşlerde yükselişler gibi sert.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on yedi − 16 =

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish